Let op! Dit evenement is verlopen.
Kijk hier voor het actuele overzicht van evenementen en activiteiten in Hengelo.
Coming Out Dag
Terug naar overzicht
Coming Out Dag
Dinsdag 11 oktober is het Coming Out Dag, de internationale dag van aandacht en respect voor het uit-de-kast-komen van LHBTI’s en queer-personen. Het moment dat een lesbienne, homo, biseksueel, transgender of intersekse persoon openlijk voor diens seksuele geaardheid of genderidentiteit uitkomt. Ook Hengelo doet op 11 oktober mee. Hieronder een overzicht van alle activiteiten:
- Om 10.30 uur wordt de Progress vlag gehesen in de vlaggenmast voor het stadhuis, Burgemeester Jansenplein. De Progress vlag is de opvolger van de Regenboogvlag. Ook andere organisaties in de stad vlaggen mee.
- Om 10.45 uur is de opening van de expositie ‘Oudroze’ in de stadhuishal. 29 Nederlandse roze ouderen vertellen op raamstickers hun levensverhaal. De expositie is zowel aan de binnen- als buitenkant te bekijken tot begin december.
- Om 20.00 uur begint een vrolijke Queer (Pub)Quiz in Bibliotheek Hengelo, Beursstraat 34. Een speelse, interactieve pubquiz over de queer popcultuur, met een focus op gender/non-binariteit, door Nanoah Struik, ervaringsdeskundige op het gebied van non-binariteit. Inloop vanaf 19.30 uur, gratis toegang voor iedereen, wel even aanmelden via www.bibliotheekhengelo.nl
- Op maandag 10 oktober en dinsdag 11 oktober brandt ’s avonds de verlichting in de binnenstad en aangrenzende straten in regenboogkleuren.