Film

Films Museum Hengelo: Tuindorpbad viering 100 jaar en nog meer

Terug naar overzicht
Datum vr 21 mrt. Locatie Museum Hengelo
Beekstraat 51
7551 DP Hengelo

Openingstijden:

Films Museum Hengelo: Tuindorpbad viering 100 jaar en nog meer

Water staat op veel politieke agenda ’s in de wereld en zoet water is schaarser aan het worden. Op 22 maart is het Wereldwaterdag. Deze film vertelt de geschiedenis van het Tuindorpbad in het Tuindorp ’t Lansink. Een film van de Video Filmclub Hengelo. Er is historisch materiaal verwerkt in de film, aangevuld met prachtige opnames in het bad en in de wijk.

Tevens kijkt u naar de film; 8 maart is het de Internationale Vrouwendag en daarom zetten we Corrie de Bruin in het licht.

In 1945 ging Corrie de Bruin werken bij de loonadministratie van Stork en blijft daar tot haar pensioen. Automatisering maakt vanaf de jaren 60 het werk op de Loonadministratie lichter. Echter, vrouwen werden ontslagen en zij die bleven werken op de Loonadministratie moesten zelfs loon inleveren. Corrie laat het er niet bij zitten en schakelt de Vakbond in, die de vrouwen te hulp schieten.

Delen
  • Facebook
  • Mail
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Pinterest
Zet in agenda Routebeschrijving

Prijzen

5 euro per persoon, donateurs 2 euro korting

De allerleukste tips voor uitjes in Hengelo ontvangen?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief! Zo ben jij altijd als eerste op de hoogte van de laatste nieuwtjes en de leukste tips.