Kunst & Cultuur

Museum Hengelo: Archeologische lezing 'Akkerdrang'

Terug naar overzicht
Datum di 15 apr. Locatie Museum Hengelo
Beekstraat 51
7551 DP Hengelo

Openingstijden:

Dinsdag 15 april 19.30 - 21 uur

Museum Hengelo: Archeologische lezing 'Akkerdrang'

De reis begint in Scandinavië met het ontstaan van vuursteen in de krijtrotsen van het Deense schiereiland Møn. Tijdens de Saale IJstijd (238.000-126.000 v.Chr.) wordt het vuursteen meegevoerd door het landijs en afgezet in o.a. het huidige Twente. Dit vuursteen vormt de basis voor de vele werktuigen die de prehistorische mens hiervan gemaakt heeft.

Op een akker, aan de rand van het Oldenzaalse veen, ten zuiden van Oldenzaal, wordt in 1993 een bijzondere steentijdnederzetting gevonden. Bijzonder, omdat blijkt dat deze plek vanaf de Federmesser cultuur (11.900 – 10.900 v.Chr) daarna duizenden jaren achtereen bezocht is geweest door rondtrekkende jagers - verzamelaars. Na meer dan 30 jaar zoeken wordt de balans opgemaakt en kunnen we kennis maken de veelheid aan vuurstenen werktuigen, uit praktisch alle steentijdperioden, wat daar achtergelaten en gevonden is.

De lezing wordt gegeven door Evert Ulrich, veldwerk coördinator van de AWN afdeling Twente.

Delen
  • Facebook
  • Mail
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Pinterest
Zet in agenda Routebeschrijving

Prijzen

5 euro per persoon, donateurs 2 euro korting
Reserveren via info@museumhengelo.nl

De allerleukste tips voor uitjes in Hengelo ontvangen?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief! Zo ben jij altijd als eerste op de hoogte van de laatste nieuwtjes en de leukste tips.