Datum za 13 sep Locatie Diverse locaties in Hengelo

Hengelo

Open Monumentendag Hengelo

Elk jaar in het tweede weekend van september zijn duizenden prachtige monumenten in heel Nederland gratis toegankelijk voor iedereen. Open Monumentendag 2025 vindt in Hengelo plaats op zaterdag 13 september. Voor locaties en meer informatie kijk op https://erfgoedhengelo.nl/ 

Opening

De officiële opening is zaterdag 13 september om 10 uur. Deze vindt plaats op de locatie Hofstede MTS door wethouder Marie José Luttikholt m.m.v. stadsdichter Robert Roth

LOCATIES 2025

  1. Hofstede MTS
  2. Stationsoverkapping
  3. Museum Hengelo
  4. Lambertusbasiliek
  5. Villa Drachenfels
  6. Dr Poolhuis
  7. Oude Postkantoor
  8. Ayasofie Moskee
  9. Gebouw16
  10. Grolsch Bierhuis
  11. Techniekhuis
  12. Mariastraat - Krabbenbosweg - Geerdinksweg
  13. Oyfo Techniekmuseum
  14. Tuindorpbad
  15. Moller en Co
  16. Twentse Roeivereniging Tubantia
  17. Museum Thales
  18. Waarbeeksluis *
  19. Modulaire bouw Stadionlaan
  20. Watertoren
  21. Kasbah/Piet Blom Museum
  22. Electro Radio Nostalgie Museum
  23. Glas in lood museum
  24. Twentebad

* Waarbeeksluis

Op zaterdag 13 september 2025 opent Sluis Hengelo haar deuren tijdens de Nationale Open Monumentendag. Tussen 11.00 en 16.30 uur krijg je de kans om dit indrukwekkende rijksmonument van dichtbij te bekijken.

De sluis maakt deel uit van het sluis- en gemaalcomplex van Rijkswaterstaat en is een van de grootste van Nederland, met een hoogteverschil van maar liefst negen meter. Het complex werd gebouwd in 1935 en ontworpen door architect Dirk Roosenburg. De stijl is functioneel en industrieel, typisch voor die tijd.

Tijdens een bezoek wandel je langs de lange, rechthoekige sluiskolk van 140 meter en zie je de imposante betonnen heftorens van dichtbij. Ook de karakteristieke brug en het robuuste pomp- en transformatorgebouw zijn te bezichtigen. Een bijzonder onderdeel is de oude schuilkelder op het terrein, gebouwd in de tijd van de Koude Oorlog. Deze toevoeging kom je niet vaak tegen bij waterwerken.

 

Op zondag 14 september van 11 tot 16.30 uur zijn de volgende locaties te bezoeken:

  1. Oude Algemene Begraafplaats
  2. Joodse Begraafplaats
  3. Begraaf- en gedankpark Oldenzaalsestraat
Delen
  • Facebook
  • Mail
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Pinterest
Zet in agenda Routebeschrijving

Meer informatie

erfgoedhengelo.nl/

Prijzen

Gratis toegankelijk

De allerleukste tips voor uitjes in Hengelo ontvangen?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief! Zo ben jij altijd als eerste op de hoogte van de laatste nieuwtjes en de leukste tips.