Muziek

Orgelconcerten Hengelo: Louis ten Vregelaar

Terug naar overzicht
Datum za 05 jul Locatie St. Lambertusbasiliek
Enschedesestraat 1
7551 EE Hengelo

Openingstijden:

5 juli 15:00 - 16:30

Orgelconcerten Hengelo: Louis ten Vregelaar Bert Langenkamp & Sebastiaan Haverkate

locatie: LAMBERTUSBASILIEK

Louis ten Vregelaar volgde zijn orgelstudie bij Gijs van Schoonhoven en Ban van Oosten in Enschede en Rotterdam. Hij verzorgt regelmatig concerten en begeleidt koren en solisten, in 1990 won hij de tweede prijs op het Reger-Liszt- concours van de NCRV in 1995 maakte hij een concerttournee door Schotland, in 1998 nam hij een CD met het Requiem van Maurice Durutlé op in de Lambertus met het Bach-koor Holland o.l.v Charles de Wolff. Ook trad hij enkele keren op met het Orkest van het Oosten alv. Jaap van Zweden. Sinds 1990 is hij verbonden aan de St. Lambertusbasiliek eerst als organist, later ook als dirigent. Hij is inmiddels meer dan 12 jaar leider van de Koorschool Lambertus.

Bert Langenkamp

Is sinds 2001 trompettist bij het Koninklijk Concertgebouworkest. Hij heeft veel gespeeld bij verschillende orkesten en ensembles waaronder het Gelders orkest, Nederlands Balletorkest en Orkest de Volharding. Meteen vanaf zijn prille begin als trompettist speelde hij vaak samen met zijn vader die kerkorganist is, en leerde zo al veel klassiek solorepertoire kennen. in 1998 werd hij solotrompettist bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Naast trompettist in het KCO is hij vaste speler bij het koperensemble van het Concertgebouworkest

Sebastiaan Haverkate

Is werkzaam in de muziek als trompettist, docent, dirigent en arrangeur. Zijn veelzijdigheid maakt dat hij vrijwel alle stijlen combineert. Zo was hij de afgelopen jaren te beluisteren bij het Nationaal Jeugdorkest, ARS Musica en de Nieuwe Philharmonie Utrecht. Een bijzondere rol in zijn muzikale leven speelt ook het Sweelinck Koperkwintet dat hij zelf in 2018 heeft opgericht een unieke koperformatie die vrijwel altijd optreedt in combinatie met orgel en concerten geeft in het hele land.

 

Concertprogramma

Orgelconcert

Georg Friedrich Händel (1685-1759) De aankomst van de koningin van Sheba

Johann Sebastian Bach (1685-1750) Adagio (BWV 564)**

Jean Françaix (1912-1997) Uit: L'Apocalypse selon Saint Jean* 

  • Ceux qui vont être marqué
  • Vision du Trône de Dieu

Johann Sebastian Bach (1685-1750) 

Fuga in G mineur (BWV 542)**

Georg Philipp Telemann (1681-1767) 

Concerto in D majeur (TWV 51:07)**

  • Adagio
  • Allegro

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) 

Fantasie in f (KV 608)**

Henri Tomasi (1901-1971

Uit: Concerto for Trumpet and Orchestra** - 

  • Andante

Antonio Vivaldi (1678-1741) 

Concert voor 2 trompetten C-dur (RV 537) 

  • Allegro
  • Largo
  • Allegro

 

Delen
  • Facebook
  • Mail
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Pinterest
Zet in agenda Routebeschrijving

Prijzen

Gratis entree

De allerleukste tips voor uitjes in Hengelo ontvangen?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief! Zo ben jij altijd als eerste op de hoogte van de laatste nieuwtjes en de leukste tips.